תוכן ספריו של בורק מוצא דרכו להרצאות מרתקות מהן נהנו עד היום אלפים רבים. ההרצאות משלבות נסיון של איש עסקים עם מסקנות המחקרים המעודכנים ביותר במדעי ההתנהגות. את ההרצאות ניתן להזמין במרכז המרצים (טל' 03-6136444)

עושר ואושר רק באגדות

על הקשר הרופף שבין עושר ואושר ברמה הלאומית וברמה האישית. כיצד ניתן להסביר כי למרות שרמת החיים במערב עלתה ב- 50 השנה האחרונות פי 3, רמת האושר הלאומי לא נשתנתה כלל? ובכלל, כיצד מודדים אושר? מה תפקיד התורשה ומהם הגורמים הפועלים לשחוק את אושרנו? ולבסוף, עשרת הכללים לתחזוק האושר ברמה האישית. עושר, אגב, אינו אחד מהם.

האם אמון משתלם?

על המחקר המדעי המתקדם בנושא האמון. כיצד ניתן להסביר את העובדה כי למרות שהאמון הוא יסוד מרכזי בעשייה העסקית, משקף הפולקלור העממי חשדנות וחוסר אמון כלפי הזר? האם אנו נותנים אמון מתוך אלטרואיזם או שאנו מצפים לתמורה עתידית ממי שאנו נותנים בו אמון? ובכלל, האם אמון משתלם ברמה הלאומית וברמה האישית? התשובה לשאלות אלה ואחרות תודגם באופן אינטראקטיבי באמצעות משחק אמון במהלך ההרצאה.

יזמים – נולדים או נעשים?

תפקיד המשפחה בצמיחתו של היזם הפוטנציאלי. השפעת סדר הלידה על אופיים היזמי של אחים במשפחה ועל נכונותם ליטול סיכון ולפרוץ דרכים חדשות. מדוע אחים בכורים אינם מהמרים ומה היה רוצה היזם שיאמר בנאום ההספד עליו? על הקשרים המורכבים בין היזמים ואבותיהם. ולסיכום, 8 תכונות המשותפות לרב היזמים המוצלחים וכיצד לאתר אותן בראיון.

על מה כל הרעש?

רעש הוא היסוד השכיח בעולמנו. הוא נמצא בכל מקום, החל במטרדים חיצוניים ובראשם התקשורת אך בעיקר בתוכנו פנימה בעקבות הצורך להשתייך והרצון להצליח. ההרצאה תצייד אתכם בכלים שימושיים לזיהוי טביעת אצבעותיו של הרעש בחיי היומיום ולהתמודדות איתו. החלק העוסק ברעשי הבריאות מבטיח תקווה לכל מי שנואש מהחיפוש אחר ידיו ורגליו בים הנתונים הרפואיים המאיים להטביע אותנו.

מדוע אנשים נבונים עושים טעויות טיפשיות?

על השורשים האבולוציוניים העומדים מאחורי טעויות והטיות בקבלת ההחלטות שלנו, בהשקעות ובחיים. מדוע לא הסתגל מוחנו לדרישות החיים המודרניים והוא ממשיך לחפש איומים במקום בו הם אינם קיימים יותר? כיצד המערכת הרגשית שלנו מקדימה את זו הרציונאלית ומדוע אנו עוורים להסתברות? כיצד נוצרת תאונת השקעה? על הקשר ההרסני שבין עודף מידע ועודף בטחון ועל כאב החרטה הבלתי נמנע.

אושר, שוויוניות ואחריות

על הקשר הרופף שבין עושר לאושר אך בעיקר על הקשר המוצק מאד בין אי שוויוניות ובין העדר אושר, ברמה האישית וברמה הלאומית. מוצע מודל פשוט להבנת הדינמיקה החברתית המייצרת את אי השוויון. המודל מתבסס על דימויו של אגם לצד כפר דייגים שהדגה בו מוגבלת ומתחקה אחר מי שדגים מעל המכסה שהוקצבה להם. האגם מייצג את מאגר ההון האנושי, הלכידות והאמון באוכלוסיה כמקור לשוויוניות. נושא תרבות הצריכה מוצג לצד חברות בלתי אחראיות חברתית וגורמים נוספים אחרים כמדללי הדגה באגם. אל מול הפוגעים באגם, מפורטים כל מי שמחויבים לשמירת הדגה באגם ברמה המאפשרת קיימות- אלה משתייכים ל"מסדר שומרי האגם". המסדר כולל משקיעים חברתיים, עמותות וחלק מהציבור. אלא שכל אלה פועלים בתנאים של כשל שוק מבלי שיהיו כלל מודעים לכך.